System do przygotowywania danych

Aneta

Przygotowywanie danych to kluczowy proces, zanim przystąpimy do właściwej analizy danych. Często samo ich przygotowanie zajmuje ponad 80% czasu, a tylko pozostałe 20% związane jest z analityką. Związane jest to przede wszystkim z różnymi źródłami danych, odmienną jakością oraz dostępnością. Niektórzy próbują robić to ręcznie i własnymi, wypracowanymi metodami, jednak obecnie, jeśli chcemy to zrobić szybko i sprawnie, potrzebny jest system do przygotowywania danych. Astrafox przygotował narzędzie dla firm, które mają problem z nieuporządkowanymi danymi, które znajdują się w wielu różnych źródłach. Proponujemy wszystkim chętnym nowoczesne narzędzia ETL, które pozwalają na stworzenie gotowego modelu danych i budowania raportu końcowego w profesjonalnych narzędziach do wizualizacji, takich jak Tableau.

Analityka danych może być prostsza!

Analityka danych, dzięki zaoszczędzonemu czasu na przygotowywanie danych, może być zdecydowanie bardziej przyjemna. W jaki sposób pomagamy w przygotowywaniu danych? Zaczynamy od identyfikacji problemów oraz wszystkich możliwych źródeł danych, które będą przydatne do przygotowania finalnych raportów. Następnie tworzymy konieczne połączenia pomiędzy różnymi źródłami danych. Gdy zaistnieje taka konieczność, piszemy własne konektory do systemów udostępniających dane z serwisów www i innych, mniej standardowych źródeł. W naszym repertuarze posiadamy gotowe procesy do modelowania danych pochodzących z wszelakich obszarów, między innymi takich jak: analiza produkcji, analiza kosztów, analiza sprzedaży, analiza skuteczności marketingowej, analiza dystrybucji.

Tego typu podjęte działania sprawiają, że eksploracja danych jest zdecydowanie łatwiejsza, a całkowity proces analizy mniej czasochłonny. Postaw na Astrafox, a wdrożymy Ci najlepsze narzędzia do katalogowania i dokumentacji danych oraz zadbamy o ich odpowiednią transformację, połączenie, oczyszczenie oraz znormalizowanie danych. Dzięki takiej automatyzacji procesów modelowania danych, Twoje raporty końcowe będą zawsze jak najbardziej aktualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *