Tableau – co to takiego?

Aneta

Być może spotkałeś się już gdzieś z nazwą programu Tableau, czym jednak on właściwie jest? Według analiz Gartnera to obecnie najlepszy system Business Inteligence, jaki jest dostępny na rynku. Dzięki niemu nieczytelne dane umieszczone w setkach tabel z milionami danych zamieniają się w przejrzyste wykresy, które są dostosowane do osób, które potrzebują ich do celów biznesowych. Tableau umożliwia łatwe tworzenie raportów, prognoz, statystyk oraz wszelkiego rodzaju wizualizacji w bardzo krótkim czasie, co zawdzięcza metodzie drag and drop. Tableau pozwala na zmianę myślenia o danych i skupieniu się na ich analizie oraz wyciąganiu wniosków z danych. Dzięki niemu zintegrujesz dane z tak różnych programów, jak: MS SQL Server, MS Excel, Oracle, Google Analytics oraz wielu więcej. Ile kosztuje Tableau? Cennik znajdziecie na stronie, a najważniejsze informacje o licencjach poniżej.

Licencjonowanie Tableau

W wielu firmach coraz częściej pojawia się zapotrzebowanie na dostęp do danych dla wielu osób w firmie, które pełnią w niej różne funkcje. Najczęściej zapotrzebowanie zgłaszają oczywiście różnego rodzaju analitycy, jednak zgłaszają się też osoby, które potrzebują danych do podejmowania decyzji w oparciu o twarde dane. Specjalnie z myślą o takich osobach powstało licencjonowanie Tableau, umożliwiające dostęp do programu wielu osobom w firmie. Cennik Tableau kształtuje się w przedziale od 840$ do 144$ w zależności od wykupionego pakietu. W zależności od wybranego pakietu, dostępne są takie funkcje, jak: tworzenie nowego modelu danych, dostęp do danych źródłowych, alerty, subskrypcja, interaktywność raportu oraz dostępność przez przeglądarkę. Licencje Tableau należy wybierać zgodnie z zapotrzebowaniem swojej firmy na funkcje tableau, cena nie powinna być najważniejszym wyznacznikiem.

Zachęcamy do korzystania z Tableau, które jest jedynym w swoim rodzaju tego typu narzędziem na rynku. Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *